Kedves Erika,
A nyomásra nyilalló fájdalom valószínűleg a gyökérhártya érintettségét jelzi. Ha a hideg érzékenység teljesen elmúlt, de a ráharapási érzékenység megmaradt, az azt valószínűsíti, hogy a mély tömések alatt a foga elhalt.
A röntgen felvétel 2 dimenziós, ezáltal bizonyos felületek rejtve maradnak az orvos számára. Másrészt röntgenen egy gyulladásos folyamat 6 héttel később látszik csak, mivel annyi idő kell elteljen, míg a csont a gyulladás nyomán a csont annyira felszívódik, hogy ez röntgenen látható elváltozást okoz.
Friss elváltozás tehát nem feltétlenül látszik. Hogy a fog elhalt e, az szájvizsgálat és vitalitás vizsgálat során kideríthető.
Ha elhalt, első választható kezelés a gyökérkezelés szokott lenni, foghúzást csak abban az esetben javasol a fogorvos, mikor a gyökérkezeléssel esélye már nincs a fog megmentésére.
Természetesen a páciens eldöntheti, hogy kéri e a gyökérkezelést, ad e még esélyt a fognak, vagy a fogeltávolítást választja. A gyökérkezelésnek valóban van olyan kockázata, hogy nem sikerül, hiszen a gyökércsatornák anatómiai lefutása, a fertőző baktériumok agresszivitása, a saját immunvédekezés foka és a fogorvos felkészültsége, technikai eszközei, az általa használt anyagok mind mind meghatározó tényezők.
A fogeltávolítással természetesen ezeket a kockázatokat elkerüli, azonban egy új helyzet áll elő – a foghiány, melyet nem csak esztétikai, hanem funkcionális okból is javasolt mielöbb pótoltatni.
A fogpótlás pedig, ismét újabb kérdéseket és kockázatokat fog felvetni.
Mielőbbi gyógyulást kívánok, Üdvözlettel, Dr. Pattogató Rita
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése