"Ma hallottam egy olyan információt, hogy a fogkő-eltávolításkifejezetten káros, és fogínysorvadáshoz vezethet...(egy közeli ismerősömnek mondta fogorvos!! ezért bizonytalanodtam el..)( A fogkő-eltávolítás és a professzionális fogtisztítás ugyanaz?)
Az interneten utánanéztem, de mint ahogy gondoltam az ellenkezőjét olvastam, például hogy a fogínysorvadás megelőzésére szolgál. Most nem tudom, mit gondoljak.
El lehet végezni ezt a beavatkozást kevésbé drasztikusan? Nekem egy-két a fognyakam nagyon érzékeny, talán az ínyem feljebb húzódhatott, néha fogmosáskor is nagyon belenyilal, ezért félek, hogy nem bírnám a professzionális fogtisztítást."
Remélhetően csak félreértettek valamilyen információt, nehéz ugyanis elképzelnem, hogy egy fogorvos szerint káros a fogkőeltávolítás. Én is csak az ellenkezőjét állíthatom és ebben a témában rengeteg infót talál a weboldalon és a blogon egyaránt.
A fogkőeltávolítást a modern fogászati rendelőkben ultrahangos fogkőeltávolító készülékkel végzik, ez finoman elporlasztja a fogköveket. Valóban okozhat érzékenységet bizonyos esetekben, de ez nem általános. Elsősorban akkor érzékenyek a fogak, ha a fognyakról az íny visszahúzódott (pl. a fogkő miatt) és előjön a fog nyaka, mely jóval érzékenyebb terület, mint a normál koronai rész. Ilyen esetben is ajánlott a fogkőleszedés a további problémák megelőzése érdekében. Túlérzékeny esetben a fogorvostól érzéstelenítő is kérhető.
A professzionális fogtisztítás egy komplex tevékenység, ebben benne van az ultrahangos fogkőlevétel a fogak, fogközök polírozása (pl. Air-Brush sópolírozás) szájápolási tanácsok, konkrét tanácsok a dentalhigiénikus szakembertől vagy a fogorvostól. A fogak és fogíny egészségének védelme érdekében félévente javasolt.
Én azt javaslom, hogy ne higgyen egy-egy ember, vagy szakember véleményének, sem nekem, sem egy ellenkező állításnak, hanem járjon minél több helyen utána, így hozhat a maga és a fogai számára felelősségteljesen megfelelő döntést.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése